Hakkımda

Madencilik Türkiye Dergisi’nin kuruluşundan (Eylül 2009) bu yana editörü ve genel koordinatörü, derginin bağlı bulunduğu Mayeb Madencilik ve Yerbilimleri Basım Yayın Ltd. şirketinin kurucu ortağı ve müdürüyüm. Madencilik Türkiye dergisinin fikir babasıyım ve Eylül 2009’dan bu yana dergi çalışmalarında aktif olarak görev almaktayım.

Mayeb’in ve şirketin tüm markalarının (Madencilik Türkiye dergisi, Mining Turkey dergisi, Tünel Teknolojisi dergisi, MTBilimsel dergisi, MTRehber, MTMağaza, MTEtkinlik, MTBülten) iş planlarını ve stratejilerini belirlemekteyim.

2009 yılından önce bir yerli ve bir yabancı sermayeli maden arama şirketinde maden jeologu olarak görev aldım. Çalıştığım şirketlerde Doğu Karadeniz’de, Batı Anadolu’da ve Ege Bölgesi’nde çalıştım.

Hacettepe Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü 2005 yılı mezunuyum.

Evli ve bir çocuk babasıyım…

————————————–

“Madencilik Türkiye” dergisi projesi dışında halen, maden şirketlerinin ve sektöre hizmet veren tüm dallarda (makine, ekipman, jeoloji, jeofizik, çevre, analiz, sondaj şirketleri vs) faaliyet gösteren diğer şirketlerin çeşitli ihtiyaçları doğrultusunda raporlamalar ve sektör değerlendirmeleri yaparak serbest danışmanlık hizmeti verebilmekteyim. Madencilik sektörüne hizmet veren şirketlere sektör hakkında danışmanlık yapılması, yapılacak değerlendirmeler ışığında hizmet firmalarının gelecek planlamalarını yapabilmelerine yardımcı olmak, madencilik sektörüne girmek isteyen, mevcut işlerini büyütmek isteyen ya da yeni strateji belirlemek isteyen hizmet ve tedarik şirketlerine de sektör hakkında güncel değerlendirmeler yapmak, bu kapsamda değerlendirilebilir. Yine ihtiyaçlar doğrultusunda zaman zaman şirketleri bir araya getirerek çeşitli amaçlarla ticari bağ kurmalarına yardımcı olabilmekteyim.

Ayrıca “Madencilik Türkiye” projesi kapsamında edindiğim bilgi ve tecrübeler ışığında, madencilik sektörüne farklı bakış açıları sunan yenilikçi projeler de geliştirmeye çalışıyorum. Bu noktada halihazırda çeşitli proje fikirleri ortaya çıkmış durumda. Gelecekte madencilik sektörüne yeni markalar kazandırmayı, yeni istihdam alanları yaratmayı arzu ediyorum.

Kendi projelerim dışında her türlü yeni projeyi de değerlendirmeye açığım.

—————————————

Madencilik Türkiye ve Mayeb Ltd. Hakkında…

Madencilik Türkiye, 2009 yılından bu yana Türk Maden Endüstrisi’nin önemli bir markası haline gelmiştir. Dergi, Türkiye Madencilik Sektörü’nde söz sahibi olan, sektör içi iletişimi sağlayan, sektöre yön veren, sektör içerisinde yoğun şekilde takip edilen, kamu ve stk yayınları dışında Türkiye’nin ilk ve tek bağımsız madencilik yayın organıdır.

Mayeb Ltd. Madencilik Türkiye’nin yayıncı şirketidir. Şirket bünyesinde ayrıca Mining Turkey, Tünel Teknolojisi, MTBilimsel dergileri bulunmaktadır.

IMG_2835

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir